MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
PRAKTYCZNE
KOSZALIN - "PEŁNIA ŻYCIA"
Głównym atutem Koszalina jest oczywiście bliskość morza: w linii prostej miasto od Bałtyku dzieli zaledwie 8 km.
Koszalin przyciąga oraz urzeka turystów swą nowoczesnością i odmiennością. Jest to bowiem miasto gotyckich zabytków, ale także nowoczesnych rozwiązań  architektonicznych. Warto tu zobaczyć m. in. imponującą Katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP z początków XIV w., Domek Kata z XV w., Budynek Poczty Głównej czy pozostałości murów obronnych z przełomu XIII i XIV wieku. Wybudowany w latach 70-tych amfiteatr bazował ówcześnie na tak nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych, że informacja o wiszącej konstrukcji dachu trafiła nawet do kanadyjskiego przewodnika o najciekawszych budowlach tamtego okresu.

Miasto pełni funkcję regionalnego ośrodka kulturalnego – działają tu liczne profesjonalne instytucje kulturalne: Centrum Kultury, Muzeum, Filharmonia, Teatr Dramatyczny i Biblioteka. Nad miastem wznosi się prastara Góra Chełmska – wspaniały teren wypoczynkowo-rekreacyjny dla mieszkańców miasta. Ze zbudowanej na szczycie (którego wysokość wynosi 136 m n.p.m.) w 1888r. wieży rozciąga się rozległy widok na panoramę miasta i okolicy. Koszalin jest  także miejscem ważkich wydarzeń na mapie Polski i Europy, jak np. Festiwal Muzyki Organowej, Światowy Festiwal Chórów Polonijnych czy Festiwal Kabaretu.

Koszalin to miasto czyste ekologicznie, o dużych walorach przyrodniczych, chlubiące się swymi terenami zielonymi, które stanowią blisko 40% ogólnej powierzchni miasta. Najbardziej rozległy i zachwycający swoją urodą jest Park im. Książąt Pomorskich, leżący w samym sercu miasta przy godnym polecenia Koszalińskim Amfiteatrze.

Koszalin to  tętniący różnorodnymi alternatywnymi przejawami życia ośrodek turystyczny, kulturalny, rozrywkowy i sportowy. W tym magicznym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.


fot. kreatywnie.org