MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
NABU

NABU

Polska 2023 / 6 min


scenariusz, reżyseria, opracowanie plastyczne, storyboard, montaż i compositing Joanna Rusinek pierwowzór literacki „Wędrówka Nabu” Jarosława Mikołajewskiego animacja Małgorzata Dróżdż, Maria Görlich-Opyd, Joanna Rusinek, Anna Waćkowska, Sylwia Zawiła reżyseria animacji Maria Görlich-Opyd muzyka Mikołaj Trzaska udźwiękowienie Lena Szegda produkcja Paris + Hendzel Studio producent Łukasz Hendzel producentka kreatywna Ewelina Gordziejuk producent wykonawczy Krakow Film Klaster – Centrum Animacji producenci liniowi Aneta Zagórska, Robert Sowa koprodukcja EGoFilm kierownictwo produkcji Anna Waszczuk, Katarzyna Kuca, Eugeniusz Gordziejuk, Sebastian Hryć, Monika Krążyńska współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej


Nabu i jej brat mieszkają w wiosce, gdzieś za górami, za morzami. Pewnego dnia wioska zostaje napadnięta i płonie doszczętnie. W zamieszaniu dzieci tracą siebie z oczu. Dziewczynce nie pozostaje nic innego jak piesza podróż przed siebie. Rusza tuląc do siebie ulubioną zabawkę brata. Na jej drodze stają postaci żolnierzy-celników pilnujących niewidzialnych granic. Udaje się jej pokonać przeszkody i znaleźć się na łódce, wśród innych uchodźców. Wielka fala wyrzuca Nabu za burtę.


JOANNA RUSINEK

Urodzona w roku 1978 w Krakowie. W latach 1997-2000 studiowała w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W roku 2001 rozpoczęła naukę na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas studiów wyjechała na czteromiesięczne stypendium w École Estienne w Paryżu w ramach programu stypendialnego Sokrates.