MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
JSME V TOM SPOLU

JSME V TOM SPOLU

Czechy 2023 / 22 min


reżyseria Anna Wowra scenariusz Jakub Haubert, Anna Wowra zdjęcia Tomáš Kotas montaż Ondřej Nuslauer scenografia Pavlina Chroňáková, Anna Koláčková kostiumy Pavlina Chroňáková charakteryzacja Trang Kozáková, Lea Slančíková, Kristýna Vajnerová, Magdalena Vaverková dźwięk Anna Rice Kolářová obsada Tereza Ševčíková, Natálie Šilarová, Sára Havlíková, Petr Uhlík produkcja FAMU koprodukcja Nadační fond FILMTALENT ZLÍN koproducentka Alžběta Málková kierownictwo produkcji Alžběta Málková, Julie Soffer współfinansowanie Středočeský kraj


Kolejny dzień w małym miasteczku. Viki, Sára i Kiki, nierozłączne przyjaciółki od dziecka, planują spędzić wolne popołudnie tak jak zawsze: wóda, szlugi i gadki o wszystkim i o niczym. Ale dziś jest inaczej: jedna z nich dostaje szansę na opuszczenie tego miejsca zawiedzionych nadziei. Przyjaciółki mogłyby ją wesprzeć, gdyby tylko ich gniew i zazdrość nie były tak silne. Bezlitosne, ale nieoceniające spojrzenie na dorastanie bez perspektyw na lepszą przyszłość.


ANNA WOWRA

Urodzona w roku 1993 polska reżyserka, która mieszka i pracuje w Pradze. Jest studentką II roku magisterskiego programu Wydziału Reżyserii na FAMU. Wcześniej studiowała slawistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.


NAGRODY

Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Tirana 2023, Best Generation Film