MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
UWAGA DOBRY PIES

UWAGA DOBRY PIES

Polska 2024 / 26 min

scenariusz i reżyseria Adelina Borets zdjęcia Paweł Kozak montaż Jakub Biastkovski scenografia Tatsiana Tsimafeichyk, Asya Bezheryanu charakteryzacja i kostiumy Dominika Dobrzańska muzyka Anatoly Gorchinsky dźwięk Marta Hinderer obsada Yevhen Malukha, Yasin Faradzhallakh, Artem Manuilov, Solomiia Kyrylova oraz psy: Rosa, Luna i Lajla produkcja Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego producentka Krystyna Doktorowicz producentka wykonawcza Ewa Krzemińska kierownictwo produkcji Kacper Anaczkowski, Iryna Borkovska współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej, STROOM (NGO)


Stefan regularnie adoptuje stare psiska, które spędzają u niego swoje ostatnie dni i umierają w szczęściu. To jego sposób, żeby zmierzyć się z nieuchronnością własnej śmierci. Marzy, żeby była spokojna, mimo toczącej się dookoła niego wojny. Co stanie się, gdy na jego drodze stanie rozrabiaka Goga?


ADELINA BORETS

Urodzona w Mariupolu producentka i reżyserka. W roku 2020 ukończyła studia reżyserskie w Warszawskiej Szkole Filmowej, w 2021 kurs Script w Szkole Wajdy. Obecnie studiuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.