MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
PRZECIĄGI

Przeciągi

Polska 2025 / 13 min


premiera światowa


reżyseria Katarzyna Kosajda scenariusz Stanisław Drygiel zdjęcia Filip Rogoziński muzyka Maciej Tobera montaż Przemysław Krężel casting Jagoda Woś scenografia Kamila Szymanek kostiumy Jagoda Komorowska charakteryzacja Patrycja Łomnicka dźwięk na planie Svetlana Skachkova udźwiękowienie Lucyna Wielopolska-Lorenc obsada Joanna Matuszak, Przemysław Walich kierownictwo produkcji Olga Sławińska produkcja Szkoła Filmowa w Łodzi współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej producentka Agata Golańska


Lucyna pracuje na kolei od lat i mało co jest w stanie ją zaskoczyć. Na trasie z Łodzi do Warszawy spotyka swoją miłość z serialu, który rozpoczął wszystko od nowa. Czy światło po rozstaniu pozostanie?


Katarzyna Kosajda - pochodzi z Kamienia Pomorskiego. Studentka reżyserii PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Realizuje krótkie formy fabularne i dokumentalne. Interesują ją proste historie oraz czułe, uważne podejście do postaci filmowej.