MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
MOJA SIOSTRA

MOJA SIOSTRA

Polska 2023 / 30 min

Program Pierwszy Dokument


scenariusz i reżyseria Mariusz Rusiński zdjęcia Mateusz Hernik montaż Jakub Kopeć muzyka Jan Duszyński dźwięk Dariusz Wancerz produkcja Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich producenci Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński producent wykonawczy Jakub Kopeć koprodukcja Produkcja 316, MX35 kierownictwo produkcji Aleksandra Wąsek współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej


Zuzia, bardzo wrażliwa i uzdolniona artystycznie nastolatka, walczy z nałogiem narkotykowym. Jej brat, będący jednocześnie reżyserem filmu, próbuje dociec, co takiego wydarzyło się w życiu całej rodziny, że Zuzia popadła w uzależnienie. To nie jest film o wychodzeniu z nałogu, to opowieść o tym, jak domowe relacje kształtują nas na całe życie i o tym, co dzieje się, kiedy potrzeby poszczególnych członków rodziny zupełnie się ze sobą nie pokrywają.


MARIUSZ RUSIŃSKI

Absolwent Szkoły Wajdy oraz scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi, gdzie obecnie studiuje reżyserię. Rozwija również swój pełnometrażowy film fabularny. Jego debiutancka krótki metraż „Julia nad morzem" miał premierę na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym i był pokazywany na wielu innych festiwalach.