MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
49 385

49 385

Polska 2023 / 8 min


scenariusz, reżyseria, animacja, montaż i udźwiękowienie Helena Stańczyk obsada (głosy postaci animowanych) Zofia Luniak, Natalia Luniak, Krzysztof Czajka, Franciszka Stańczyk, Helena Stańczyk produkcja Szkoła Filmowa w Łodzi kierownictwo produkcji Beata Gzik koordynacja przedsięwzięcia filmowego Małgorzata Kotlińska współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej


Wojna to nie tylko wielkie bitwy, ale przede wszystkim małe, codzienne potyczki milionów dotkniętych przez nią ludzi. Babcia Zosia wie o tym najlepiej. Z niezwykłym dystansem i poczuciem humoru opowiada o trudnościach wojennej i obozowej rzeczywistości, których doświadczyła jako młoda dziewczyna. Film przybliża historię, przede wszystkim jednak jest opowieścią o niezwykłej osobie o wyjątkowym charakterze. W animacji wykorzystano nagrania głosowe, które zarejestrowano w czasie rodzinnego spotkania. 


HELENA STAŃCZYK

Studentka III roku animacji i efektów specjalnych w Szkole Filmowej w Łodzi. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, profilu realizacje intermedialne. Animacją zainteresowała się w wieku 13 lat dzięki warsztatom filmu animowanego Legnickiej Akademii Filmowej.


NAGRODY

Etiuda & Anima, Kraków 2023, Wyróżnienie Ivany Šebestovej