MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
MANDALA

MANDALA

Polska 2023 / 25 min


scenariusz i reżyseria Mikołaj Janik zdjęcia Norbert Wojtysiak montaż Monika Stachowicz scenografia Tatsiana Tsimafeichyk, Michał Kieranowski, Jakub Machoj kostiumy Weronika Gajewska charakteryzacja Ida Cylwik, Oliwia Pawłowska muzyka Michał Drabczyk dźwięk Piotr Pastuszak obsada Magdalena Czerwińska, Aleks Kurdzielewicz, Piotr Polak produkcja Gdyńska Szkoła Filmowa producenci Leszek Kopeć, Jerzy Rados koprodukcja Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych koproducent Zbigniew Domagalski kierownictwo produkcji Joanna Pultyn współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej


Łucja robi, co może, aby przywrócić swojego syna do zdrowia i zmyć z siebie winę za wydarzenia z przeszłości. Im bardziej się stara, tym cieńsze stają się granice między macierzyństwem i przemocą oraz jawą i sennym koszmarem.


MIKOŁAJ JANIK

Urodził się w roku 1993 w Wadowicach. Absolwent dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Tworzy filmy dokumentalne i rozpoczyna swoją przygodę z filmem fabularnym. Pisze scenariusze, piosenki i bajki dla dzieci. Gdy ma czas,ucieka w góry.