MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
JURY KONKURSU KRÓTKOMETRAŻOWYCH DEBIUTÓW FILMOWYCH

fot. Rafał Placek


AGNIESZKA SMOCZYŃSKA (przewodnicząca)


Pierwsza polska reżyserka od czasów Agnieszki Holland, która w Cannes w prestiżowej sekcji Tydzień Krytyki pokazała swój film. Skończyła kulturoznawstwo i reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Brała udział w kursach mistrzowskich w Szkole Wajdy. Autorka wielokrotnie nagradzanych krótkich dokumentów i fabuł (m.in. „Aria Diva”).

W 2015 roku zadebiutowała łączącymi musical z kinem grozy „Córkami Dancingu”. Film zdobył kilkadziesiąt statuetek w Polsce i na świecie, w tym w Gdyni, Fantasporto, Sofii, Montrealu i Wilnie oraz na Sundance. Jej kolejny film – „Fuga” (2018) – miał swoją premierę w Cannes i trafił do dystrybucji m.in. w Danii, Czechach, Kanadzie i Chinach. Razem z Agnieszką Holland, Katarzyną Adamik i Olgą Chajdas zrealizowała dla Netfliksa seriale „1983” i „Warrior Nun”.


MAKS BERESKI


Maks Bereski a.k.a. „Plakiat”. Plakacista filmowy, od 12 lat tworzący międzynarodowe, autorskie postery filmowe pod szyldem własnej marki Plakiat. Kontynuator Polskiej Szkoły Plakatu. Entuzjasta kina, nałogowy kinoman, który łączy pasję designerską z miłością do srebrnego ekranu. Współpracuje ze studiami filmowymi, domami produkcyjnymi, producentami, reżyserami, szkołami filmowymi, festiwalami, filmowcami. Twórca oprawy graficznej 39. Festiwalu Młodzi i Film. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Indywidualista, perfekcjonista, marzyciel, ekscentryk.


ALICJA GANCARZ


Do 2007 roku związana z serwisami filmowymi Onet.pl, gdzie kierowała m.in. projektem „Film w minutkę”, mającym na celu promocję krótkich niezależnych produkcji. Od 2008 roku pracuje dla kanału filmowego Ale kino+ , dla którego przygotowuje m.in. blok poświęcony filmowi krótkometrażowemu „Ale krótkie”. Selekcjonuje również filmy krótkometrażowe dla stacji CANAL+ . Od 2018 roku zasiadała w Radzie Artystycznej Programu 60 Minut Studia Munka-SFP, skierowanego do młodych reżyserów przed pełnometrażowym debiutem fabularnym. Obecnie dyrektor kanałów filmowych grupy CANAL+ .

ANKA SASNAL


Reżyserka, scenarzystka i redaktorka. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i gender studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Krakowie. W duecie z mężem, Wilhelmem, tworzy produkcje dokumentalne i fabularne. Ich pełnometrażowy film „Z daleka widok jest piękny” (2011) miał premierę w Konkursie Głównym na festiwalu w Rotterdamie i otrzymał m.in. Główną Nagrodę w Konkursie Nowych Filmów Polskich na Nowych Horyzontach. „Aleksander” (2013) przyniósł im wyróżnienie w Kopenhadze na CPH:DOX. „Huba” (2013), premierowo pokazana na Berlinale, doceniona została w Montrealu, a „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (2016) na festiwalach w São Paulo, Sewilli (Główna Nagroda w sekcji New Waves), Montrealu (Główna Nagroda w sekcji Les nouveaux alchimistes), Locarno i Warszawie.
fot. Renata Zawadzka-Ben Dor


ANDRZEJ TITKOW

Poeta, reżyser, scenarzysta, producent i wykładowca akademicki, urodzony w Warszawie. Absolwent Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Ma w swoim dorobku 80 filmów dokumentalnych, kilka fabularnych filmów telewizyjnych (w tym serial „Układ krążenia”), film kinowy „Światło odbite”, a także spektakle teatralne i telewizyjne. Jest autorem czterech tomów poetyckich: „Wstęp do nie napisanego poematu” (1976), „Zapisy, zaklęcia” (1996), „Pieśń pod pieśniami” (2016), oraz „Popiół i popiół” (2021). W roku 2013 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.