MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
JURY KONKURSU PEŁNOMETRAŻOWYCH DEBIUTÓW FABULARNYCH

DOROTA KĘDZIERZAWSKA (przewodnicząca)

Reżyserka i scenarzystka. Na planach filmowych od dzieciństwa. Studiowała w Szkole Filmowej w Łodzi, na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Wydziale Reżyserii WGiK w Moskwie. Jej etiuda szkolna „Jajko” (1982) walczyła o studenckiego Oscara. Laureatka wielu indywidualnych statuetek, w tym Złotego Aleksandra za osiągnięcia życiowe na festiwalu w Salonikach. Autorka licznie nagradzanych filmów: „Diabły, diabły” (1991), „Wrony” (1994), „Nic” (1998), „Jestem” (2005), „Pora umierać” (2007), „Jutro będzie lepiej” (2010), czy „Inny świat” (2012). Jej kino łączy w sobie poetycką wrażliwość z czujną społeczną obserwacją, ale i humorem. Zawsze jest blisko człowieka. Zawsze jest niezwykle wizualnie prowadzone. W 2011 roku zainicjowała projekt Polska Światłoczuła, promujący polskie kino wśród mieszkańców małych miejscowości z utrudnionym dostępem do kultury

ALEKSANDRA KONIECZNA


Aktorka. Reżyserka teatralna, związana m.in. ze stołecznymi scenami Teatru Współczesnego (1988-1990), Teatru Dramatycznego (1990-2000) i Teatru Rozmaitości (2000-2017). Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Na dużym i małym ekranie stworzyła ponad czterdzieści kreacji. Trzy z nich przyniosły jej Orła – Polską Nagrodę Filmową (w filmach: „Ostatnia rodzina”, „Jak pies z kotem” i „Boże Ciało”), trzy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni („Ostatnia rodzina”, „Jak pies z kotem”, „Sweat”). Regularnie pojawia się w spektaklach Teatru Telewizji. Od roku 2019 wykładowczyni Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. W 2020 roku ukazała się jej autobiografia – „Anyżowe dropsy”. W swoim zawodzie stawia na wzajemne, partnerskie zaufanie, siłę koncentracji i wyobraźnię.

MANUELA GRETKOWSKA

Autorka ponad 30 książek i kilku scenariuszy, serialowych i filmowych. Roczny pobyt na Berkeley jako naukowiec podróżny, czyli visiting scholar.

ANNA SIENKIEWICZ-ROGOWSKA

Menadżerka kultury. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Akademii Leona Koźmińskiego. W latach 2001-2005 producentka Lata Filmów w Kazimierzu Dolnym. W latach 2008-2015 w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej kierowała działem upowszechniania kultury filmowej i promocji. Dyrektorka Filmoteki Narodowej w latach 2015 – 2017, zastępczyni dyrektora Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) w latach 2017-2021. Pracuje w FINA jako pełnomocnik ds. inwestycji i pozyskiwania funduszy. Pomysłodawczyni i przewodnicząca komitetu głównego olimpiady wiedzy o filmie i komunikacji społecznej. Ekspertka MKDNiS, wykładowczyni UKSW i SWPS

PIOTR ROSOŁOWSKI

Reżyser, scenarzysta, operator. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta Academy of Media Arts w Kolonii. Współautor nominowanego do Oscara dokumentu „Królik po berlińsku”, a także współreżyser filmów „Efekt domina” oraz „Książe i Dybuk” (wspólnie z Elwirą Niewierą). Autor zdjęć do wielu nagradzanych produkcji dokumentalnych i fabularnych, w tym nominowanego do Oscara krótkometrażowego „On the Line” Reto Caffi oraz pełnometrażowego „Kreta” Rafaela Lewnadowskiego. Laureat Nagrody Autorów Zdjęć Filmowych PSC za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Ściana cieni” Elizy Kubarskiej.