MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
MŁODZI I KINO

Z okazji 40. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film oraz 650. numeru miesięcznika "Kino" zapraszamy na międzypokoleniowe rozmowy z twórcami uhonorowanymi w Koszalinie.

Gośćmi pierwszej z nich będą Krzysztof Zanussi, laureat pierwszego w historii Wielkiego Jantara za film „Iluminacja” w 1973 roku, oraz laureat zeszłoroczny – Bartosz Kruhlik, autor najlepszego debiutu 2020, czyli produkcji „Supernova”. W obu tych dziełach spotykają się prawa międzyludzkiej fizyki oraz filozofia; oba szukają prawdy o człowieku i otaczającym go świecie, ale każdy robi to na swój sposób. Czy dziś mogą się w sobie przejrzeć? Poprosimy reżyserów o rozmowę o ich filmach oraz o kinie w ogóle – czy obecnie twórca inaczej rozmawia z widownią? Czy innymi drogami chce dojść do swojego artystycznego celu?

W drugiej debacie wezmą udział Dorota Stalińska oraz Aleksandra Konieczna. Obie otrzymały nagrody w Koszalinie - Dorota Stalińska w 1983 roku za fenomenalną rolę w "Krzyku" Barbary Sass, z kolei Aleksandra Konieczna w 2017 roku za równie wybitny występ w "Ostatniej rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego. Podczas festiwalowego spotkania zapytamy artystki nie tylko o tamte filmy, lecz także o ich podejście do zawodu, tajniki warsztatowe oraz współpracę z reżyserami z różnych pokoleń. Kino wciąż ewoluuje, rozwija się - jak zmienia się sztuka aktorska? Jak zmienia się pozycja kobiet w branży, jakich wyzwań i ról wciąż brakuje?

Obie rozmowy poprowadzi Ola Salwa, szefowa działu polskiego w miesięczniku "Kino".

Zapraszamy na te spotkania podczas tegorocznej edycji Festiwalu Młodzi i Film. Mamy nadzieję, że to początek cyklu świetnych dyskusji, a współpraca z miesięcznikiem "Kino", partnerem Festiwalu, będzie miała swoje dalsze odsłony w kolejnych latach.