MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
RADA ARTYSTYCZNA

41. edycją Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film inaugurujemy działalność Rady Artystycznej, powołanej przez Koło Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich, w składzie:

Piotr Domalewski
Katarzyna Klimkiewicz
Michal Szczesniak
Anna Zamecka

Rada Artystyczna będzie głosem doradczym Festiwalu Młodzi i Film przy wyborze filmów do sekcji konkursowych.


PIOTR DOMALEWSKI
Reżyser, scenarzysta. Urodzony w Łomży 17.04.1983. Według portalu Filmpolski laureat 67 nagród za swoje filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe. Na dużym ekranie zadebiutował filmem „Cicha Noc”, który przyniósł mu Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 10 nagród Polskiej Akademii Filmowej „Orły”. Jego drugi film „Jak najdalej stąd” miał premierę na festiwalu klasy A w San Sebastian. Ponadto film zdobył ponad dwadzieścia nagród na festiwalach międzynarodowych między innymi w Arras, Le Mons, Pekinie, Delhi, Cottbus, Berlinie. Od 2019 roku współpracuje z portalem streamingowym Netflix, dla którego napisał i wyreżyserował serial „Sexify", który był najczęściej oglądanym serialem na świecie w maju 2021 roku. Kolejnym projektem we współpracy z Netflix był film w jego reżyserii „Hiacynt", który mimo ograniczonej dystrybucji festiwalowej (wyłącznie terytorium Polski) zdobył trzy nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Grand Prix w Konkursie Polskim na MFF Camerimage.


KATARZYNA KLIMKIEWICZ
Reżyserka i scenarzystka. Ukończyła reżyserię w Łódzkiej Filmówce, była stypendystką Binger Film Institute w Amsterdamie, robiła filmy w Berlinie, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Chile.
Jej krótkometrażowy debiut „Hanoi – Warszawa” zdobył wiele nagród w Polsce i na świecie, a   Europejska Akademia Filmowa uznała go za Najlepszy Film Krótkometrażowy 2010 roku.

W pełnym metrażu zadebiutowała w Wielkiej Brytanii filmem „Zaślepiona”, który miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu w 2012 roku, gdzie otrzymał nominację do Narody Michaela Powella w kategorii Najlepszy Nowy Film Brytyjski, a na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych otrzymał Grand Prix Wielkiego Jantara, Nagrodę za reżyserię oraz Nagrodę dziennikarzy. Jej film „Wyspa” otrzymał Główną nagrodę w Konkursie Krótkometrażowym podczas MFF w Rotterdamie w lutym 2014 roku oraz Grand Prix na festiwalu w Huesca w czerwcu 2014 roku. „Bo we mnie jest seks” – jej ostatni film – wszedł do kin w 2021 roku.

Katarzyna Klimkiewicz jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Gildii Reżyserów Polskich, przez wiele lat była członkiem zarządu i prezesem Stowarzyszenia Film 1,2.


MICHAŁ SZCZEŚNIAK
Reżyser i scenarzysta. Autor filmów: „Łódka”, „Sashka, Sashka”, „Punkt wyjścia”, „Spitsbergen”, „Fisheye”. Reżyser wielokrotnie nagradzanej Teatroteki: „Porwać się na życie” i „Polowanie na karaluchy”. Jego film „Punkt wyjścia” znalazł się m.in. na shortliście do Oscara, dramat Szcześniaka „Patrz: wolna wola” wygrał Grand Prix Konkursu Ministra Kultury „Kontest” na najlepszą współczesną, polską sztukę, a scenariusz „Łódka” Niesimasa Short Script Contest. Obecnie przygotowuje film fabularny o Stanisławie Grzesiuku „Grzesiuk, król życia” (scenariusz napisany wspólnie z Bartoszem Janiszewskim został nagrodzony na festiwalu Script Wars i dostał główną nagrodę SCRIPT PRO). W trakcie produkcji jest też pełnometrażowy debiut dokumentalny Szcześniaka „Czy Pani Się Na Mnie Jeszcze Denerwuje”. W latach 2011-2015 dziennikarz tygodnika Wprost, magazynu Playboy i dziennika Życie.


ANNA ZAMECKA
Reżyserka i scenarzystka. Jej pełnometrażowy film KOMUNIA został pokazany na ponad 100 międzynarodowych festiwalach filmowych i otrzymał ponad 40 nagród, w tym Grand Prix Tygodnia Krytyki Filmowej w Locarno,  Polską Nagrodę Filmową „Orzeł" dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego i Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego europejskiego filmu dokumentalnego 2017 roku.  Film znalazł na krótkiej liście filmów nominowanych do amerykańskiego Oscara. Jako jurorka Zamecka była gościem wielu międzynarodowych festiwali filmowych, m.in. Doc Aviv w Izraelu, ZagrebDox w Chorwacji, Docs Against Gravity  i DokuFest w Kosowie. Studiowała etnologię i antropologię kulturową oraz fotografię w Warszawie i w Kopenhadze. Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej. W 2021 roku została stypendystką niemieckiego programu „DAAD Artists-in-Berlin".