MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
SZCZEROŚĆ ZA SZCZEROŚĆ

Szczerość za szczerość poprowadzi nasza niezawodna ekipa, która z każdego seansu wyciśnie maksimum wrażeń, znaczeń i emocji.

To z nimi spędzicie najciekawsze chwile festiwalu (zaraz po tych w salach kinowych) Mateusz Demski


Dziennikarz i krytyk filmowy. Absolwent krakowskiego filmoznawstwa. Publikuje m.in. w „Przekroju", „Przeglądzie", a także w portalach Czas Kultury, NOIZZ.pl i newonce.net. Gościnnie pisze na ramach „Newsweeka", „Gazety Wyborczej", miesięcznika „Kino", czasopisma „Ekrany" i Dwutygodnika. Prowadzi autorską audycję w OFF Radiu Kraków. Na koncie ma liczne rozmowy i wywiady z nagradzanymi na światowych festiwalach twórczyniami i twórcami filmowymi, m.in. z Jonathanem Glazerem („Strefa interesów") Bong Joon-ho („Parasite"), Laurą Poitras („Całe to piękno i krew"), duetem Daniels („Wszystko wszędzie naraz") i Arim Asterem („Bo się boi").
Magdalena Felis


Dziennikarka filmowa, realizatorka telewizyjna, reporterka. Zawodowo związana z Działem Autopromocji Grupy Kino Polska, gdzie odpowiada za copywriting spotów filmowych prawie 20 kanałów TV na całym świecie. Była związana m.in. z Canal+ , „Gazetą Wyborczą”, agencją Huta 19, TVP Kultura, Polsat Cafe oraz magazynami „Uroda Życia”, „Krainy Polskie” i „Kraina Bugu”.

Razem z reporterem Igorem Nazarukiem zajmuje się tematem polskiej prowincji (m.in. dokument "Granice", reportaże "Karma wraca do moich wrogów" GW czy „Miłość ma gorzki smak amfetaminy” w „Pismo. Magazyn opinii”. Ukończyła filologię polską na UW. Gra na altówce, mieszka w lesie, od 5 lat otwiera Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.
Błażej Hrapkowicz 


Krytyk filmowy, prezenter telewizyjny, konferansjer. Gospodarz programu “Kino Mówi” w Ale kino+ . Współprowadzący „Aktualności Filmowych+ ” i prowadzący „Premierowej Jazdy” na antenie Canal+ . Dyrektor artystyczny festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie. Stały współpracownik wielu festiwali filmowych. Współautor książek poświęconych twórczości Terry’ego Gilliama, Davida Cronenberga, Davida Lyncha i Kazimierza Kutza, a także anglojęzycznej publikacji dotyczącej kina Europy Środkowo-Wschodniej (“Eastern Promises”). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka i Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Maja Głogowska


Autorka artykułów w magazynie Kino. Współautorka instagramowego bloga Filmoschron. Uczy się scenariopisarstwa w Szkole Wajdy, ale w kinie nie zawsze szuka najbardziej wyrafinowanej fabuły, czasami priorytetem są dla niej emocje, innym razem wielowarstwowość dzieła. Pasjonuje się nieliniowymi narracjami, gatunkowcami, które wchodzą w głąb ludzkiej natury oraz filmami w których dużo się mówi (ale mało wprost).…