MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
JURY STOWARZYSZENIA KIN STUDYJNYCH

Stowarzyszenie Kin Studyjnych po raz kolejny partneruje Koszalińskiemu Festiwalowi Debiutów Filmowych Młodzi i Film, a my mamy zaszczyt i przyjemność przedstawić Wam pierwszy z jurorskich składów – to oni przyznają Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych dla najlepszego filmu w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych:


Anna Równy – instruktorka w Kino Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, certyfikowana trenerka edukacji filmowej i medialnej. Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG (rezygnując z rozprawy doktorskiej). Jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa internetowego, dziennikarstwa filmowego, edukacji filmowej. Od kilku lat koordynuje merytorycznie ogólnopolski projekt Edukacja Młode Horyzonty. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu, Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu oraz instytucjami i organizacjami, konsultując programy i działania związane z edukacją i kulturą filmową uczniów i dorosłych. Laureatka Nagrody PISF w kategorii Edukacja młodego widza na 40. FPFF w Gdyni w 2015 roku. W roku 2021 otrzymała certyfikowany tytuł Mistrza Pedagogii nadawany przez Ruch Innowacyjny w Edukacji. Od ponad 20 lat łączy środowisko edukacji ze środowiskiem filmowym, realizując cele edukacji filmowej, ostatnimi laty koncentrując się na działaniach psychoedukacyjnych z filmem.


Małgorzata Janina Lietz – edukatorka filmowa, kulturoznawczyni i menadżerka kultury. Od prawie pięciu lat związana jest z Kino Kosmos w Katowicach jako specjalistka ds. edukacji filmowej a od ponad roku prowadzi autorskie warsztaty filmoznawcze w Szkole w Chmurze. Swoje doświadczenie w edukacji zdobywała m. in. w Dziale Produkcji i Edukacji Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Film wykorzystuje jako pretekst do profilaktyki zdrowia psychicznego, arteterapii oraz pracy z grupami z niepełnosprawnościami. Jednym z ogólnodostępnych projektów autorstwa Małgorzaty Lietz jest podcast o emocjach filmowych – Dzieci Czują Kino, który powstał z ramienia Instytucja Filmowa SILESIA FILM


Michał Chabiera – kierownik ds. programowych warszawskiej Kinoteka PKiN. W stołecznym kinie od 2016 roku, w którym najpierw zajmował się wydarzeniami towarzyszącymi i promocją. Od 2018 roku odpowiada za repertuar kina, ale też wciąż koordynuje i produkuje wybrane wydarzenia i festiwale. Wcześniej związany z Nowe Horyzonty. Absolwent kulturoznawstwa na UW. W kinie najbardziej lubi idealną równowagę między dobrze opowiedzianą historią, a poszukiwaniem formalnym.