MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
SZCZEROŚĆ ZA SZCZEROŚĆ

DOROTA CHROBAK

Dziennikarka (m.in. Radio PIN, „Przekrój”, „Kultura do kwadratu” w Polsat News 2) i redaktor prowadząca portalu KampanieSpoleczne.pl. Na stałe współpracuje m.in. z festiwalami Millenium Docs Against Gravity i Nowe Horyzonty oraz Domem Spotkań z Historią, gdzie moderuje spotkania i debaty z twórcami. W wolnym czasie podróżuje po dziwnych miejscach i krajach nieuznawanych. Odwiedziła m.in. Kosowo, Abchazję oraz dwa razy Naddniestrze. Spędziła cztery dni w zonie wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.


BŁAŻEJ HRAPKOWICZ

Prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer. Gospodarz programu „Kino mówi” w Ale kino+ . Współprowadzący „Aktualności filmowych+ ” na antenie CANAL+ . Gospodarz audycji „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Dyrektor festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie. Stały współpracownik CANAL+ Polska i wielu festiwali filmowych. Współautor książek poświęconych twórczości Terry’ego Gilliama, Davida Cronenberga, Davida Lyncha i Kazimierza Kutza, a także anglojęzycznej publikacji dotyczącej kina Europy Środkowo-Wschodniej („Eastern Promises”). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka i Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


RAFAŁ PAWŁOWSKI

Dziennikarz i krytyk filmowy, fotograf, scenarzysta. Z wykształcenia historyk i menadżer kultury. Absolwent kursu scenariuszowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Publikował m.in. na łamach „Gazety Wyborczej” i w miesięcznikach: „Kino”, „Film”, „Machina”, „Magazyn Filmowy SFP” i „Cinema”. Współtworzył redakcje serwisów Gildia.pl, Portalfilmowy.pl, Legalnakultura.pl. Twórca witryny Filmstart.pl. Współpracował m.in. z Polską Akademią Filmową, Festiwalem Doc Against Gravity, Krakowskim Festiwalem Filmowym, Kinem na Granicy, Festiwalem Transatlantyk, Forum Kina Europejskiego Cinergia, Festiwalem Komiksu i Gier w Łodzi, Komeda Jazz Festival w Słupsku oraz Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Współautor książki „Europejskie Kino Gatunków t.3” (2021). Wegetarianin. W wolnym czasie spaceruje brzegiem morza i fotografuje koncerty jazzowe.


MATEUSZ ŻEBROWSKI

Filmoznawca, kulturoznawca, łodzianin. Pierwszy film, jaki zobaczył w kinie: „Pocahontas”, najważniejszy: „Osiem i pół”. Stały współpracownik „Czasu Kultury” i miesięcznika „Kino”. Publikuje również w „Ekranach” i „Krytyce Politycznej”. Stypendysta Ministerstwa Kultury w dziedzinie: film. Współtwórca duetu recenzenckiego „Drugi Seans”. Prezes Stowarzyszenia Słowo i Film, w ramach którego był jednym z realizatorów finansowanych przez Ministerstwo Kultury projektów: „Kanon Kina Polskiego po ‘89” i „Młoda szkoła” o nowym pokoleniu polskich reżyserów filmowych. Pracuje nad nieskończonym od lat doktoratem o ojczyznach magicznych w kinie i literaturze.