MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
SCENA MUZYCZNA

DJ Kostek
• Amfiteatr środa, 8 czerwca
Jeden z czołowych DJów na polskiej scenie ostatnich 10 lat. Pochodzi z Koszalina. Laureat wielu konkursów dj-skich. Współpracował z wieloma artystami i zespołami w Polsce i wystąpił gościnnie na kilkudziesięciu produkcjach min. Don Guralesko, Killaz Group, Fenomen, Kasta Squad, Ostr, Piotr Rrubik.


Dj Crew based in Poland
2019 IDA World Champs
2019 IDA Poland Champs
2018 IDA World Vice Champs
2018 IDA Poland Champs
2017 IDA World 3rd Place
2017 IDA Poland Champs


BISZ/RADEX
• Amfiteatr czwartek, 9 czerwca
Duet Bisz/Radex, czyli Jarosław Jaruszewski i Radek Łukasiewicz, to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Znani są ze swoich znakomitych tekstów oraz wykraczającego poza schemat podejścia do bitów.
Zadebiutowali w 2016 roku albumem „Wilczy humor”, świetnie przyjętym przez fanów i krytyków, nagrodzonym tytułem Płyty
Roku tvp Kultura i nominacją do Fryderyka (Album roku hiphop). Wydawnictwo dotarło do trzeciego miejsca listy Olis, czyli
najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Nowy album: „Duch oporu”, to wielowątkowy komentarz na temat stanu świata i kondycji Polski. To swoisty dialog o współczesności, o tym, co w niej zachwyca, a przede wszystkim uwiera: od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. Album uznany został za Płytę Roku w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki (rdk).
W Koszalinie Bisz/Radex wystąpią z kameralnym setem akustycznym, prezentującym ich utwory w zaskakującej odsłonie.


TOMASZ MREŃCA
• Amfiteatr piątek, 10 czerwca
Znany wśród słuchaczy ambientu artysta, ceniony za oryginalne podejście do muzyki instrumentalnej. Jego elektronicznoakustyczne
kompozycje, balansujące na pograniczu gatunków, zostały dostrzeżone nie tylko przez odbiorców, ale również przez wielu krytyków muzycznych oraz reżyserów filmowych i teatralnych. Tomasz Mreńca jest autorem trzech solowych albumów: „Land” (2016), „Peak” (2018) oraz „Echo” (2021), za który otrzymał nominację do Fryderyka za najlepszy Album Elektroniczny 2021. Ponadto często koncertuje z takimi artystami, jak Baasch, noon oraz Daniel Spaleniak. Jest autorem muzyki do wielu spektakli teatralnych, a także do filmów. W ostatnich latach jego brzmienia prowadziły widzów przez takie produkcje jak „Marzenia samotnych ludzi” (reż. Marek Leszczewski), „Skowyt” (reż. Bartosz Brzeziński), „Polot” (Michał Wnuk), „Ostatni gwizdek” (reż. Karol Lindholm) i „The Little Match Girl” (reż. Kim Geldenhuys).


RAT KRU
• Hotel Ferry//Hotel Royal Mielno sobota, 11 czerwca
Mistrzowie aerobiku dla oczytanych, z bezczelnym wdziękiem balansują na granicy sztuki i kiczu. Odpowiedzialny
za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach i na rautach też! Ich „zerowa" płyta „rat” łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, „Rok Szczura” (Kayax) – oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i...szczur raczy wiedzieć co jeszcze. Trzeba po prostu sprawdzić. Najnowszy album ukazał się w lutym 2022 i otrzymał tytuł „Winogrady" – na cześć dzielnicy Poznania, matecznika zespołu. Koncert Rat Kru muzycznie zamknie 41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film.