MŁODZI I FILM
PRAKTYCZNE
PROGRAM
BRANŻA / MEDIA
ARCHIWUM
KONTAKT
TEATROTEKI

Na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie (10-15 czerwca 2024) odbędzie się kolejna edycja konkursu ekranizacji współczesnych dramatów zrealizowanych w cyklu TEATROTEKA.

TEATROTEKA to trwający od 2013 roku autorski projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w którym kino spotyka się z „młodą” dramaturgią teatralną, a naczelnymi wartościami są kreatywność i świeże spojrzenie na świat.
W ostatniej dekadzie zaistniało w Polsce nowe pokolenie autorów piszących dla teatru. Wypracowali oni swój oryginalny język, sposób obrazowania, formę, a także wzbogacili dramat współczesny o problemy ludzi młodych i ich sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości.

TEATROTEKA to również przestrzeń dla debiutujących reżyserów młodego i średniego pokolenia, którzy pomimo znaczącego niekiedy dorobku i wykształcenia, nie mieli dotąd możliwości stworzenia własnego i oryginalnego dzieła audiowizualnego. Projekt, realizowany przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej WFDiF, ma im to umożliwić.

W Koszalinie produkcje powalczą o Jantara za reżyserię ( 8 000 zł) oraz Nagrody za zdjęcia (5 000 zł) oraz za kreację aktorską (4 000 zł).